Niechorze

Niechorze.pl

 

Niechorze to niewielka miejscowość nadmorska należąca do przepięknego regionu Wybrzeża Rewalskiego, położona dokładnie pomiędzy brzegami Bałtyku, a naturalnym jeziorem Liwia Łuża. Miejscowość jest typowym kurortem wypoczynkowym, w którym jest spory wybór ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów gościnnych, campingów oraz pól namiotowych.

Nadmorskie wybrzeże wzdłuż Niechorza to przede wszystkim piaszczysta plaża, ze 100 metrowym, strzeżonym kąpieliskiem, ale także wysoki klif, na którym dumnie stoi zabytkowa latarnia morska.

Nie sposób się tu nudzić. W wolnym czasie, oprócz wdrapania się po schodach latarni, odwiedzić można też bazę rybacką, motylarnię, Muzeum Rybołówstwa, czy wsiąść do zatrzymującej się w miejscowości odnowionej Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Można też zobaczyć pomnik Foki Depki, niegdyś przypływającej chętnie do wybrzeży Niechorza lub poobserwować zachody słońca z mola.

W Niechorzu jest także kilka miejsc, w których można wytańczyć się do białego rana. Dla lubiących aktywny wypoczynek natomiast, czekają 3 szlaki turystyczne, które pokonać można pieszo lub rowerem.